Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Start w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski!

Odsłony: 7872

W niedzielę 11 października na obiektach przylegających do Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbył się niezwykły turniej pod nazwą

"Piłkarska Przygoda". Były to "nieoficjalne" Mistrzostwa Polski dla dzieci z rocznika 2007 (Under-8). Do rywalizacji przystąpiło 20 topowych klubów z całego kraju.  Organizatorami tego wydarzenia  były wrocławskie zespoły Olympic’u i Śląska, czyli aktualni wicemistrzowie i mistrzowie tej kategorii wiekowej. Kryteriami, którymi organizatorzy kierowali się przy wytypowaniu najlepszej "20-tki" była obserwacja turniejów w całej Polsce, a także wcześniejsza rywalizacja wrocławian z poszczególnymi drużynami zaproszonymi do turnieju. Nas niezmiernie cieszył fakt, że drużyna Startu Namysłów została doceniona i wyróżniona  przez organizatorów, którzy zaliczyli nas do tak znakomitego grona drużyn w roczniku 2007. Sam system rywalizacji w turnieju też był interesujący, gdyż wszystkie zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 5 zespołów. Z rywalizacji grupowej do finałowej, tzw. „Ekstraklasy” awansowały po 2 najlepsze zespoły oraz po 2 ekipy z miejsc nr 3 z najlepszym bilansem. Pozostałe drużyny zagrały o miejsca 11-20 w umownej „I lidze”. Rywalizowano w czasie 12 minut, a na boisku przebywało 4 zawodników + bramkarz, co dla naszej drużyny było nowością, gdyż zazwyczaj grywa w systemie 6+1. W fazie grupowej los nie oszczędził podopiecznych Kamila Bilińskiego. Trafiliśmy na Wisłę Kraków, Miedź Legnicę, Olympic II Wrocław oraz Varsovię Warszawa. Nasze młode nadzieje zaczęły jednak wyśmienicie, od pewnego pokonania Miedzi 2-0. Następnie zanotowaliśmy remis 2-2 z Olympic II Wrocław, co dawało wielkie szanse na awans do wspomnianej „Ekstraklasy”. Tymczasem w 3. serii gier musieliśmy uznać wyższość "Białej Gwiazdy", która po bardzo wyrównanym meczu pokonała nas 2-0. Tym bardziej szkoda porażki bo za sprawą Kacpra Sucharskiego nasz zespół dwukrotnie ostemplował słupek, a raz poprzeczkę krakowskiej bramki. W decydującym o wejściu do „Ekstraklasy” meczu rywalizowaliśmy z zespołem Varsovii Warszawa i już w 1’ po golu Sucharskiego wyszliśmy na prowadzenie. Niestety, w ostatnich minutach straciliśmy dwie bramki i ulegliśmy piłkarzom ze stolicy 1-2.

Rywalizację w „I lidze” zaczęliśmy od zwycięstwa 3-2 z Akademią Piłkarską Progres Kraków, po czym zremisowaliśmy 3-3 po niezwykle zaciętym meczu ze Śląskiem II Wrocław. Żal z powodu uzyskania „tylko” remisu był wśród młodych zawodników tym większy, że jeszcze na 3 minuty przed końcem rywalizacji, czerwono-czarni prowadzili 3-1. W 3. kolejce „I ligi” na młodych namysłowian czekała kolejna gratka - przyszło im się zmierzyć z Lechem Poznań. Klub ten jest uznawany za jeden z najlepszych pod względem szkolenia młodzieży w naszym kraju, lecz już w 2’ poznański golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki, po tym, jak został zaskoczony przez fenomenalnego tego dnia Sucharskiego. I tym razem nie udało się jednak utrzymać korzystnego rezultatu, bo ostatecznie ulegliśmy „Kolejarzowi” 1-3. Trzeba jednak naszą drużynę pochwalić, gdyż absolutnie nie odstawała od bardzo wymagającego rywala. Kolejnym przeciwnikiem, który stanął nam na drodze, był zespół Zagłębia Sosnowiec. Z sosnowiczanami uporaliśmy się bez problemu, zwyciężając 4-1 i prezentując przy tym bardzo efektowną grę. Wynik meczu mógł być zdecydowanie wyższy, ale to już kwestia informacyjna. Na zakończenie turnieju zmierzyliśmy się w meczu o 13. lokatę z Zagłębiem Lubin, które okazało się lepsze i wygrało 3-1.

Tymczasem w „Ekstraklasie” toczyła się zawzięta walka o medale, a poziom prezentowany przez najlepsze drużyny był niesamowicie wysoki. Zwycięzcą "Piłkarskiej Przygody" po niezwykle emocjonującym i stojącym na świetnym poziomie finale został zespół Juventusu Academy Bydgoszcz, czyli szkółki słynnego Juventusu Turyn w Polsce. Bydgoszczanie w wielkim finale pokonali drużynę Śląska Wrocław 2-0. Brązowe medale i 3. lokatę wywalczyli piłkarze Rakowa Częstochowa, pokonując 2-1 Olympic Wrocław. Podczas ceremonii wręczania nagród spotkała nas niezwykle przyjemna niespodzianka. Okazało się, że nasz bombardier Kacper Sucharski z imponującą liczbą 15 bramek został „Królem Strzelców” całej imprezy i z rąk byłych piłkarzy Śląska Wrocław, Panów Dariusza Sztylki i Krzysztofa Wołczka, odebrał efektowną statuetkę!

Podsumowując: wrocławska impreza była dla naszej drużyny udana. Możliwość rywalizacji z topowymi drużynami nie zdarza się bowiem w namysłowskich realiach zbyt często. 14. miejsce w gronie najlepszych drużyn w Polsce w roczniku 2007, do tego bardzo dobra i wyrównana gra z taki tuzami jak Lech Poznań, Wisła Kraków czy Zagłębie Lubin napawa wielkim optymizmem i jest powodem do dumy, a osiągnięcie Kacpra Sucharskiego zasługuje na ogromne brawa. [KB]

GRUPA D (faza eliminacyjna) WYNIKI
Start Namysłów - Miedz Legnica
(Sucharski 2)
2-0
Start Namysłów - Olympic II Wrocław
(Sucharski 2)
2-2
Start Namysłów - Wisła Kraków 0-2
Start Namysłów - Varsovia Warszawa
(Sucharski)
1-2

 

TABELA GRUPY D
L.P. Klub M Pkt.
1 Wisła Kraków 4 12
2 Varsovia Warszawa 4 9
3 Start Namysłów 4 4
4 Olympic II Wrocław 4 4
5 Miedź Legnica 4 0

 

GRUPA „I LIGA” (faza finałowa) WYNIKI
Start Namysłów - AP Progres Kraków
(Sucharski 2, Furmański)
3-2
Start Namysłów - Śląsk Wrocław
(Sucharski 3)
3-3
Start Namysłów - Lech Poznań
(Sucharski)
1-3
Start Namysłów - Zagłębie Sosnowiec
(Sucharski 3, Furmański)
4-1

 

TABELA „I LIGI”
L.P. Klub M Pkt.
1 Lech Poznań 4 12
2 Start Namysłów 4 7
3 Śląsk II Wrocław 4 5
4 AP Progres Kraków 4 2
5 Zagłębie Sosnowiec 4 0

 

Faza finałowa Para WYNIK
Mecz o 13. miejsce Start Namysłów – Zagłębie Lubin
(Sucharski)
1-3

 

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU „PIŁKARSKA PRZYGODA”
L.P. Klub
1 Juventus Academy Bydgoszcz
2 Śląsk Wrocław
3 Raków Częstochowa
4 Olumpic I Wrocław
5 Varsovia Warszawa
6 Wisła Kraków
7 Dwunastka Włocławek
8 Górnik Zabrze
9 GKS Katowice
10 Victoria Chróścice
11 Lech Poznań
12 BKS Bolesławiec
13 Zagłębie Lubin
14 Start Namysłów
15 Śląsk II Wrocław
16 Chojnik Jelenia Góra
17 Olympic II Wrocław
18 Akademia Piłkarska Progres Kraków
19 Miedź Legnica
20 Zagłębie Sosnowiec

Kadra Startu Namysłów: Boba, Bryła, Klim, Dominika Romaniuk, Maciej Romaniuk, Borczyk, Spór, Furmański, Hodyra, Sucharski. Trener: Kamil BILIŃSKI.

                                                                Nagrody Indywidualne:

Najlepszy Piłkarz: Marcel Michalski (Juventus Academy Bydgoszcz).

Najlepszy Bramkarz: Kamil Pazdyka (Olympic Wrocław).

Król Strzelców: Kacper Sucharski (Start Namysłów) - 15 bramek.

P.S. Galerię zdjęć specjalnie dla naszego portalu przygotował Pan Piotr Borczyk. Za poświęcony czas i zgodę na publikację serdecznie dziękujemy.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
1 Komentarze | Dodaj własne