LM: Jesienny finisz bez punktów

Odsłony: 6928

Pożegnanie jesieni nie wypadło po myśli młodzików namysłowskiego Startu. Nasze najmłodsze nadzieje uczestniczące w rozgrywkach regularnych przegrały

oba spotkania. W Wołczynie poległa „jedynka”, natomiast w Namysłowie drugi zespół nie sprostał przeciwnikom z Ligoty Oleskiej. Szczegóły obu gier prezentujemy poniżej. [KK]

Pierwszy zespół młodzików zmierzył się w Wołczynie z miejscowym MKS-em. Wynik wskazuje, że młodzi czerwono-czarni ustępowali dosyć zdecydowanie rywalom, choć w praktyce tak źle nie było. Do przerwy obie drużyny toczyły wyrównany bój, ale żadnej ze stron nie udało się skierować piłki do siatki. Worek z bramkami błyskawicznie rozwiązał się po przerwie. Wołczynanie w ciągu 6 minut wypracowali sobie 3-bramkową przewagę, której nie oddali do ostatniego gwizdka. Niedługo potem A.Kowalczyk uzyskał dla Startu bramkę dającą nadzieję, że losy meczu może jeszcze chłopcy zdołają odwrócić. Tymczasem 4 minuty przed końcem Chatkiewicz golem na 4-1 zakończył nasze marzenia o korzystnym wyniku.

Wołczyn, dn. 02.11.2015 r. (poniedziałek) – godz. 15:00
9. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

MKS WOŁCZYN – START I NAMYSŁÓW 4-1 (0-0)

1-0 Spurek 38’
2-0 Januszkiewicz 38’
3-0 Matelski 44’
3-1 Kowalczyk 47’
4-1 Chatkiewicz 56’

WOŁCZYN: Perdek – Januszkiewicz, Matelski, Mormul, Mudrak, Piątczak, Przytuła, Spurek [k], Zaczyk.
Grali ponadto: Boboryk, Chatkiewicz, Habrajski, Maadane.
Trener: Sławomir SZOTA.

START I: Letki – Banaś, M.Gacek [k], Gancarz, Huck, Kowalczyk, Maryniak, N.Morga, Oleśków.
Grali ponadto: Matuszek, Smagacz.
Trener: Kamil BŁACH.

Sędziował: Kamil Zator (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

W Namysłowie niespodzianki nie było. Ostatni w tabeli Start II Namysłów uległ drużynie z Ligoty Oleskiej 2-5. Do przerwy wyraźna dominacja rywali przyniosła im bezdyskusyjne prowadzenie 5-0. Ale naszych chłopców należy pochwalić, że mimo mocno niekorzystnego rezultatu, w drugiej części ambitnie walczyli o honorowy wynik. I to się udało, gdyż po zmianie stron bracia Makarow solidarnie strzelili po bramce, a goście już skutecznie nie odpowiedzieli. [KK]

Namysłów, dn. 02.11.2015 r. (poniedziałek) – godz. 15:00

START II NAMYSŁÓW – LZS LIGOTA OLESKA 2-5 (0-5)

2-5 I.Makarow 56’

START II: Biliński [k] – Berger, Fila, Klimczak, Kobryń, Kot, Kwiatkowski, I.Makarow, W.Makarow.
Grał ponadto: Saganowski.
Trener: Krystian BŁACH.

LIGOTA OLESKA: Wieczorek – Barczyk, Chwałek [k], Kansy, Ochman, O.Pluskota, Stanosek, Wengel, Wiecha.Grali ponadto: Gruca, M.Pluskota, Szewczyk.Trener: Mateusz SKOWRONEK.