LM: Nieudany poniedziałek

Odsłony: 9868

To nie był udany poniedziałek dla namysłowskich młodzików. W meczach kończących weekendowy rozkład jazdy czerwono-czarnej młodzieży, młodzicy „podtrzymali”

trend juniorów młodszych oraz trampkarzy i też polegli w swoich pojedynkach. „Jedynka” przegrała w Praszce, natomiast „dwójka” nie zdołała powstrzymać rówieśników z Wołczyna. [KK]

W poniedziałkowe popołudnie pierwsza drużyna młodzików z Namysłowa udała się do Praszki, gdzie o punkty rywalizowała z miejscowym Motorem. Przed tym spotkaniem praszczanie byli wyżej w tabeli i to potwierdzili na murawie. Przed przerwą żadnej z ekip nie udało się skierować piłki do siatki, choć sytuacje z obu stron były. Gole bardzo szybko padły natomiast po przerwie, ale niestety, trafiali przede wszystkim gospodarze. W ciągu 11 minut po przerwie Motor objął 3-bramkowe prowadzenie, które w końcówce jeszcze podwyższył. Namysłowian stać było tylko na honorowe trafienie Adama Kowalczyka w przedostatniej minucie spotkania. Bohaterem meczu został Bartosz Madeła, który upolował hat-tricka.

Praszka, dn. 05.10.2015 r. (poniedziałek) – godz. 16:30
5. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

MOTOR PRASZKA – START I NAMYSŁÓW 4-1 (0-0)

1-0 Madeła 36’
2-0 Madeła 41’
3-0 Blabuś 47’
4-0 Madeła 54’
4-1 Kowalczyk 59’

MOTOR: Krupa – Bienias, Blabuś [k], Madeła, Emila Marciniak, Nowak, Szyszka, Werner, Żurek.
Grali ponadto: -.
Trener: Marcin OLSZAŃSKI.

START I: Letki – Banaś, Gancarz, Huck [k], Klimza, Kowalczyk, Maryniak, Matuszek, Mielczarek.
Grali ponadto: N.Morga, Oleśków, Smagacz.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Jacek Owczarek (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Rezerwy młodzików Startu zmierzyły się na własnym terenie z ekipą MKS-u Wołczyn. Był to istotny z punktu widzenia tabeli mecz, gdyż do tego spotkania żadna z drużyn nie odniosła zwycięstwa. Przełamali się goście, którzy pokonali czerwono-czarnych 5-0. Do przerwy młodzi wołczynianie zaaplikowali nam 2 bramki, natomiast po przerwie dołożyli 3 kolejne. Końcowe rozstrzygnięcie wskazuje, że był to dosyć jednostronny pojedynek, niemniej naszym pociechom należą się słowa otuchy za ambitną grę z lepiej dysponowanym rywalem.

START II NAMYSŁÓW – MKS WOŁCZYN 0-5 (0-2)

0-1 Januszkiewicz 17’
0-2 Kwiatkowski 28’ gol samobójczy
0-3 Januszkiewicz 41’
0-4 Mudrak 54’
0-5 Mudrak 58’

START II: Berger – Biliński, Fila, Klimczak, Kobryń, Kot, Kraus, Kwiatkowski, I.Makarow [k].
Grali ponadto: Saganowski, W.Makarow, Niedziałka, Sutowicz, Szuster, Twardowski.
Trener: Bogdan KOWALCZYK.

MKS: Perdek – Buchta, Chatkiewicz, Januszkiewicz, Matelski, Mormul, Mudrak, Przytuła, Spurek [k].
Grali ponadto: Boboryk, Habrajski, Jakubowski.
Trener: Sławomir SZOTA.

Sędziował: Zbigniew KONWANT.