LM: Burza Lipki - Start Namysłów 0-8

Odsłony: 8045

Młodzicy namysłowskiego Startu idą jak... burza! W poniedziałek podopieczni Kamila Błacha udali się do Lipek, gdzie zmierzyli się z (nomen omen) miejscową Burzą.

Końcowy wynik nie budzi wątpliwości, kto był tego dnia zespołem wyraźnie lepszym. Start zwyciężył aż 8-0 i wciąż ostro walczy o końcowe zwycięstwo w swoich rozgrywkach.

Od początku spotkania w poczynaniach zawodników z Namysłowa widać było sporą chęć do gry i zdobywania bramek. Co chwile oglądaliśmy strzał na bramkę gospodarzy. Ci jednak nie pozostawali dłużni i w pierwszej połowie 3-krotnie groźnie uderzyli w kierunku bramki Letkiego. Nasz golkiper dobrze jednak wykonał swoją robotę, nie dopuszczając do straty gola. Pierwsze trafienie meczu było autorstwa Macieja Gancarza, który precyzyjnie „zamknął” dośrodkowanie z prawej strony boiska. Po chwili trener dokonał zmian, a świeżo wpuszczony na boisko Mateusz Oleśków w pierwszym kontakcie z piłką zdobył gola na 2-0. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie podwyższył kapitan młodzików Barański.

W przerwie zawodnicy NKS-u dostali reprymendę od trenera, związaną z lekceważącym podejściem do rywala. Chłopcy wysłuchali rad szkoleniowca i po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę od razu zabrali się do ostrej roboty, co szybko poskutkowało golem na 4-0, zdobytym przez Bociańskiego. Namysłowianie ani myśleli zwolnic tempa i wtedy do głosu doszedł najskuteczniejszy strzelec naszej drużyny – Kacper Drzazga – który w ciągu 10 minut skompletował klasycznego hat-tricka. Pierwszego gola Kacper zdobył po przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się jeszcze od okienka bramki i wpadła do siatki. Druga bramka była równie ładna, bo zdobyta bezpośrednio z rzutu rożnego. Strzelecką kanonadę namysłowian zakończył kadrowicz Kacper Barański, trafiając na 8-0. Pomimo wysokiego wyniku chłopcom z Lipek należą się słowa uznania za ambitną grę do końcowego gwizdka. Dodajmy, że na wyjazdowe spotkanie udało się dwoje rodziców zawodników, którzy aktywnie uczestniczą w życiu akademii, a którym dziękujemy za wsparcie. [KaB]

Lipki, dn. 11.05.2015 r. (poniedziałek) – godz. 18:00
11. kolejka Ligi Młodzików (gr. 1, Brzeg)

BURZA LIPKI – NKS START NAMYSŁÓW 0-8 (0-3)