OLT: Start Namysłów - Sparta Prudnik 1-1

Odsłony: 9002

W piątek czerwono-czarni trampkarze zmierzyli się u siebie ze Spartą Prudnik, po 70 minutach zaciętej gry remisując z wyżej notowanym rywalem 1-1. Zawodnicy Startu

wyszli na murawę bardzo zmotywowani, od początku próbując narzucić przeciwnikowi swój styl gry. W pierwszej połowie oglądaliśmy zażartą walkę w środku boiska, w której nikt nie odstawiał nogi. Już wtedy przyjezdni wiedzieli, że nie będzie to łatwe dla nich spotkanie. W 10’ zobaczyliśmy pierwsze uderzenie w kierunku prudnickiej bramki. Krzesiński trafił w słupek, a piłka wyszła na aut bramkowy. Od początku spotkania skrzydłowi Wierzbicki i Krzesiński byli bardzo aktywni. Po faulu w 19’ na tym pierwszym, dośrodkowanie z 35 metrów w pole karne posłał Sikora, a efektownym strzałem z woleja w okienko bramki gości popisał się nasz kapitan Krzesiński, zdobywając bramkę wyjątkowej urody. Do przerwy lepiej prezentowali się nasi zawodnicy, częściej przenosząc zagrożenie pod pole karne gości.

Po rozpoczęciu drugiej połowy na płycie namysłowskiego stadionu ponownie rozgorzała walka o przejęcie inicjatywy. W 50’ sędzia podyktował rzut wolny pośredni w okolicach koła środkowego, skąd zawodnik gości potężnie uderzył w okienko bramki Okularczyka. Prudniczanie byli wściekli na arbitra, bo ten bramki nie uznał, gdyż została zdobyta w sposób nieprawidłowy (strzał był bezpośredni, podczas gdy rzut wolny pośredni). Po tym zdarzeniu przyjezdni i tak osiągnęli przewagę na boisku, co w 60’ wykorzystał Adamczuk, uderzając z 25 metrów za kołnierz Okularczyka. W ostatnich 10 minutach oglądaliśmy z kolei wymianę ciosów z akcjami pod obiema bramkami.

Zaangażowanie chłopców w spotkanie podobało się zgromadzonym na stadionie kibicom, a przede wszystkim dało wymierny efekt w postaci remisu z wyżej notowanym przeciwnikiem (a niewiele zabrakło do wygranej). Po meczu zawodnicy wraz ze sztabem i władzami klubu udali się do przystadionowego ogródka na grilla i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców zawodników, za co serdecznie dziękujemy. [KaB]

Namysłów, dn. 08.05.2015 r. (piątek) – godz. 18:00
15. kolejka Opolskiej Ligi Trampkarzy

NKS START NAMYSŁÓW – SPARTA PRUDNIK 1-1 (1-0)

1-0 Krzesiński 20’
1-1 Adamczuk 60’

NKS START: Okularczyk – Biliński, Burnecki, Czuczwara, Golonka, Dyk, Wierzbicki, Krzesiński [K], Kilan, Szopa, Stachurski, Morga, Krupiński, Sikorski.
Trener: Kamil BŁACH.

SPARTA: Dobuszewski [K] – Kosior, Adamczuk, Sacher, Dwojak, Charytanowicz, Kałuża, Szymski, Mazur, Pietrzak, Sztonyk, Kochanek, Isalski, Kochanek, Gajek, Zachwieja.
Trener: Jacek STRZELECKI.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).