OLJM: Start Namysłów - Sparta Prudnik 3-2

Odsłony: 9004

W sobotę juniorzy młodsi podejmowali na własnym stadionie przyjezdnych z Prudnika. Drużyna Sparty była faworytem spotkania i z roli tej wywiązała się już w 2’, gdy

objęła prowadzenie. Namysłowianie nie zamierzali się jednak poddać i w 33’ po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłkę do siatki wpakował środkowy obrońca Jakub Adrian. Na przerwę zawodnicy obu zespołów zeszli przy wyniku 1-1. Po zmianie stron spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy Startu prezentowali lepszą grę, stwarzali też więcej sytuacji bramkowych. W 52’ na murawie zameldował się Bartek Jakwert, zmieniając Jakuba Środonia. I chwilę po wejściu na boisko Bartek zanotował swoje drugie trafienie w sezonie po indywidualnej akcji prawym skrzydłem. Czerwono-czarni wyszli na prowadzenie 2-1, a niedługo potem jeden z piłkarzy Sparty nie wytrzymał ciśnienia, brutalnie faulując jednego z namysłowian, w konsekwencji otrzymując drugie „żółtko i komendę opuszczenia płyty (55’). Podrażnieni tym faktem przyjezdni skonsolidowali szyki i w 70’ doprowadzili do wyrównania. Taki obrót spraw wywołał z kolei sportową złość w graczach Startu, którzy w ostatnich 10 minutach przypuścili szturm na prudnicką bramkę. Ataki te przyniosły skutek już w przedłużonym czasie gry, po tym jak do siatki trafił Adrian. Nasz środkowy obrońca pięknym strzałem z woleja (z 16 metrów) umieścił piłkę w siatce i utonął w objęciach kolegów. Był to bardzo dobry występ Kuby. Cała drużyna gratuluje mu nie tylko dwóch goli, ale też bezbłędnej gry w obronie. To drugie z rzędu zwycięstwo juniorów młodszych NKS-u, z którego bardzo się cieszymy. Oby tak dalej! [wojtas]

Namysłów, dn. 09.05.2015 r. (sobota) – godz. 11:00
15. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – SPARTA PRUDNIK 3-2 (1-1)

0-1 ??? 2’
1-1  Adrian 33'
2-1  Jakwert 52’
2-2  ??? 70’
3-2  Adrian 83’

NKS START: Zacharski – Chrabański, K.Kurzawa, Adrian, Wojciechowski, Graf (49.Jakwert), Świerczyński, Matłosz (75.Fiedeń), Środoń (75.R.Czech), Szczygieł (65'.Maćków), W.Czech.