LM: Start Namysłów - Burza Lipki 9-0

Odsłony: 10713

Efektowne zwycięstwo odnieśli młodzicy namysłowskiego Startu. W poniedziałek aż 9-0 pokonali rówieśników z Lipek i z kompletem punktów pozostają wiceliderem rozgrywek.

Namysłowianie dominowali od początkowych minut meczu. W 4' Michał Gacek strzelił pierwszego gola, zachowując czujność w polu karnym. Później próby strzałów powielali Drzazga, Gradzik i Streczeń, ale żadnemu nie udało się strzelić bramki (brakowało szczęścia). Młodzi czerwono-czarni dominowali na boisku niepodzielnie, natomiast drużyna gości starała się rozgrywać piłkę od tyłu. Ich problem polegał jednak na tym, że gracze Startu wykazywali się dużą agresywnością i szybko doskakiwali do rywala, odbierając mu piłkę. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie Burza zapędziła się pod namysłowską bramkę tylko raz, lecz nasza drużyna zażegnała niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Młodzicy z Akademii Czerwono-Czarnych nadal wykazywali dużą ochotę do gry oraz na następne bramki. Efektem tego były liczne strzały oddawane na bramkę klubu z Lipek, choć nie wszystkie trafiły w światło bramki. Nasi bramkarze tego dnia nie byli zatrudniani prawie wcale, głównie dzięki dobrej postawie zawodników z pola. Chłopcom należą się brawa za zaangażowanie i końcowy wynik, który na pewno podniesie morale drużyny i ta jeszcze bardziej pewna siebie pojedzie na następne spotkanie do Brzegu. Chłopcy po meczu, wraz ze sztabem trenerskim, hucznie świętowali zwycięstwo. [KaB]

Namysłów, dn. 06.10.2014 r. (poniedziałek) – godz. 16:30
4. kolejka Ligi Młodzików, gr. I

NKS START NAMYSŁÓW – BURZA LIPKI 9-0 (4-0)

9-0  Streczeń

NKS START: Letki, Gacek D. – Bociański, Huck, Gancarz, Streczeń, Morga, Gacek M., Gradzik, Drzazga(c), Biały, Piotrowski, Plucienniczak, Kurdziel, Adamczyk
Trenerzy: Kamil BŁACH, Krystian BŁACH.

Sędziował: Zbigniew Konwant (KS Opole).