LM: Agroplon Głuszyna - Start Namysłów 1-4

Odsłony: 15723

W poniedziałkowe popołudnie młodzi namysłowscy piłkarze tuż po zajęciach szkolnych udali się na swoje drugie ligowe spotkanie do Głuszyny. Spotkanie miało swój

smaczek, gdyż wielu zawodników z obu klubów uczęszcza razem do szkoły, a niektórzy z graczy gospodarzy w ostatnim sezonie trenowali w Starcie. Przed rozpoczęciem zawodów nikt nie musiał się dodatkowo mobilizować, gdyż po chłopcach widać było wielką ochotę do gry. Potwierdzenie tego oglądaliśmy już w pierwszych minutach spotkania (w 2’ po strzale z daleka Kacpra Drzazgi, głuszynian uratował słupek). W kolejnych minutach odnotowaliśmy wiele strzałów z dystansu, m.in. Drzazgi, Barańskiego i Gancarza. Pierwszą bramkę (10’) zdobył mieszkający w Głuszynie Niko Bednarek, wykorzystując rozegranie kornera. Kolejne ataki też przyniosły namysłowianom wymierne korzyści. Wówczas swoich sił próbowali Streczeń, Bociański i Kurdziel. Ale to Drzazga w 17’ po strzale z 20 metrów podwyższył prowadzenie. Swoje okazje mieli również miejscowi. Akcję w prawym sektorze boiska rozpoczął Trzeciak i po wymanewrowaniu naszych obrońców wyłożył piłkę Żmigrodzkiemu. Na posterunku był jednak dobrze sprawujący się Letki, po strzale tego ostatniego ekspediując futbolówkę poza linię końcową. W pierwszej części oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę (21’), gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki główkował Barański. Nasz niewysoki, ale waleczny kadrowicz wyskoczył najwyżej i do przerwy NKS prowadził 3-0. Druga połowa była już bardziej wyrównana, a nasi chłopcy wielokrotnie popisywali się w akcjach „1 na 1”, i to zarówno w ataku, jak i w obronie, gdzie pewnie radził sobie Huck. Kolejnymi strzałami z dystansu bramkarza Agroplonu zaskoczyć chcieli Drzazga i Gancarz. W 53’ czwartego gola dla Startu zdobył Gradzik, a chwilę później w sytuacjach „sam na sam” znaleźli się Morga i Kurdziel. Ostatnie słowo w meczu należało do gospodarzy, którzy w przedłużonym czasie gry, po składnej akcji kombinacyjnej, uzyskali trafienie honorowe (autorem gola Trzeciak, były zawodnik Akademii Czerwono-Czarnych).

Na kolejny mecz zapraszamy kibiców w poniedziałek, 29.09.2014 r. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Sportowym w Namysłowie, a rywalem naszych młodzików będzie (podobnie jak w sobotę u seniorów) brzeska Stal. Emocji  na pewno nie zabraknie. [KaB]

Głuszyna, dn. 22.09.2014 r. (poniedziałek) – godz. 17:00
2. kolejka Ligi Młodzików, gr. I

AGROPLON GŁUSZYNA – NKS START NAMYSŁÓW 1-4 (0-3)

0-1 Bednarek 10’ (asysta Gancarz)
0-2 Drzazga 17’ (bez asysty)
0-3 Barański 21’ (asysta Bednarek)
0-4 Gradzik 53’ (asysta Bednarek)
1-4 Trzeciak 60+1’

AGROPLON: Suchecki, Grzelak – Syguła R., Karkoszka, Stefaniszyk, Suchecki, Widłowski [k], Trzeciak, Legieda, Żmigrodzki, J.Syguła, Wilk, Tabak, Krakowski, F.Wołczański, J.Wołczański.
Trener: Marek MOSKAL.

NKS START: Letki – Morga, Huck, Bociański, Streczeń, Gancarz, Barański [k], Gradzik, Drzazga, Bednarek, Kurdziel.
Trenerzy: Kamil BŁACH, Krystian BŁACH.