OLJM: Polonia Nysa - Start Namysłów 4-2

Odsłony: 7343

W pierwszym powakacyjnym meczu (a czwartym w sezonie) juniorzy Startu pojechali do Nysy walczyć o pierwsze punkty wywalczone na boisku. Niestety, kibiców

oczekujących na korzystny wynik spotkał zawód, gdyż czerwono-czarni ulegli Polonii 2-4. Liczyliśmy, że po dobrej grze w meczach przeciw Kluczborkowi i MOSiR-owi, tendencja ta zostanie podtrzymana. Tymczasem słabo dysponowani namysłowianie nie zaprezentowali swoich atutów i po ostatnim gwizdku trener Konwant miał pełne prawo zgłaszać do drużyny pretensje za grę. Trudno powiedzieć, czy boiskowa niemoc miała związek z ogólną niedyspozycją, długą podróżą czy też wczesnym wyjazdem. Owszem, nasz zespół toczył wyrównany pojedynek z równorzędnym partnerem, tyle, że momentami spora nieodpowiedzialność pod własną bramką, oraz brak chłodnej głowy pod bramką rywali zadecydowały o wyniku. Porażka na własne życzenie stała się faktem.

Dwie pierwsze bramki padły po indywidualnych błędach naszych obrońców. Później bramkę kontaktową uzyskał Środoń, jednak po przerwie poloniści ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie. Kolejny „kontakt” namysłowianie złapali po trafieniu Kozłowskiego i wydawało się, że szansa na punkty wciąż jest. Niestety, kilka minut przed końcem zawodów czerwono-czarni stracili bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego i znów znaleźli się w bardzo niekorzystnej sytuacji. Nasz zespół próbował jeszcze walczyć i gonić wynik, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło i mecz zakończył się zwycięstwem nysan 4-2. [ZK]

Nysa, dn. 07.09.2014 r. (niedziela) – godz. 11:00
4. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

POLONIA NYSA – NKS START NAMYSŁÓW 4-2 (2-1)

1-0 ??? 10’
2-0 ??? 24’
2-1 Środoń 34’
3-1 ??? 61’
3-2 Kozłowski 69’
4-2 ??? 76’ rzut wolny

NKS START: Zacharski – Kowalczyk (20.Wrzesiński), Adrian, B.Kurzawa [k], K.Kurzawa – Mann, Czech, Chrabański (41.Wojciechowski), Graf (60.Golonka) – K.Matłosz (65.Kozłowski), Środoń (41.Świerczyński).
Trener: Zbigniew KONWANT.