OLJM: Start Namysłów - MOSiR Opole 2-4

Odsłony: 10456

Porażką zakończyli dzisiejsze spotkanie juniorzy młodsi namysłowskiego Startu. Faworyzowani opolanie wygrali 4-2, jednak do ostatnich minut drżeli o wynik. Na minutę przed końcem

regulaminowego czasu gry było 2-2, ale wtedy gola, poprawiając strzał kolegi (po wcześniej rozegranym rzucie wolnym), strzelił Slabik. Załamanych namysłowian dobił bezpośrednio z rzutu wolnego Grześkiewicz (30 metrów), przy strzale którego katastrofalny błąd popełnił stojący w bramce Zacharski.

Pierwsze 40 minut było wyrównane i żadnej ze stron nie udało się stworzyć zbyt wielu klarownych sytuacji. W 31’ gola zdobyli jednak namysłowianie. Konkretnie Czech, który precyzyjnie wykonał rzut karny po wcześniejszym odgwizdaniu zagrania ręką rywala. Tuż po przerwie do siatki trafił Grześkiewicz (42’), wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po tym golu opolanie złapali wiatr w żagle, dosyć zdecydowanie atakując przedpole czerwono-czarnych. Po jednym z nielicznych ataków nasz zespół odpowiedział pięknym uderzeniem z dystansu Czecha (59’), przez co ponownie pojawiła się możliwość sprawienia niespodzianki. Niestety, 6 minut później Bergandy z 8 metrów główką doprowadził do remisu, wykańczając głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Wydawało się, że nasz zespół zdoła utrzymać remis, gdyż wyszedł wyżej pod przeciwnika i też próbował stwarzać zagrożenie. Końcówka należała jednak do faworytów, którą opisaliśmy na wstępie.

Po ciężkim boju MOSiR zasłużenie sięgnął po 3 punkty. A warto wspomnieć, że oprócz czterech goli (w komplecie straciliśmy je po stałych fragmentach gry!), goście zanotowali też dwa uderzenia w poprzeczkę (Łupak w 46’ i Grabas w 53’) oraz dwa słupki (dwukrotnie uczynił to Slabik – w 55’ i 56’). [KK]

Najbliższy mecz czerwono-czarni juniorzy zagrają w następną niedzielę (07.09) z Polonią Nysa na wyjeździe.

Wyniki 3. kolejki OLJM: Stal Brzeg – Hattrick Głuchołazy (przełożony na 17.09.), Sparta Prudnik – MKS Kluczbork 2-2, Pomologia Prószków – Polonia Nysa (mecz o 16:00).

Namysłów, dn. 31.08.2014 r. (niedziela) – godz. 11:00
3. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – MOSiR OPOLE 2-4 (1-0)

1-0 Czech 31’ rzut karny
1-1 Grześkiewicz 42’
2-1 Czech 59’
2-2 Bergandy 65’ głową
2-3 Slabik 79’
2-4 Grześkiewicz 80+2’ rzut wolny

NKS START: Zacharski – Wojciechowski, Adrian (51.Kowalczyk), K.Kurzawa, B.Kurzawa – Mann (77.Wrzesiński), Szczygieł, Świerczyński (67.K.Matłosz), Golonka (66.Graf) – Czech – Środoń (78.Kozłowski).
Trener: Zbigniew KONWANT.