OLJM: MKS Kluczbork - Start Namysłów 2-1

Odsłony: 9301

Nie udała się wyprawa juniorom młodszym po pierwsze punkty w sezonie. Podopieczni Zbigniewa Konwanta udali się dziś do Kluczborka, gdzie o punkty

w rozgrywkach „OLJM” walczyli z MKS-em. Faworyzowani gospodarze ostatecznie zaksięgowali po swojej stronie 3 punkty, choć nasz zespół nie powinien mieć powodów do wstydu. Chłopcy zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony, przez cały mecz będąc równorzędnym przeciwnikiem dla Kluczborka. Gra naszej ekipy była o niebo lepsza, niż zaprezentowana w niedzielę. Warto wiedzieć, że gospodarze zagrali wzmocnieni czterema zawodnikami z Centralnej Ligi Juniorów, co skalę trudności tylko namysłowianom podniosło.

Na prowadzenie jako pierwsi wyszli gracze NKS-u, którzy 14’ za sprawą Czecha sfinalizowali efektowną akcję. Miejscowi wyrównali w 31’ i taki też wynik (1-1) utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Czech ponownie stanął przed szansą bramkową, jednak jego uderzenie z pierwszej piłki poszybowało obok bramki. To zemściło się na czerwono-czarnych w końcówce meczu. Konkretnie w 72’, gdy po precyzyjnym wykonaniu jedenastki (niepotrzebny faul w szesnastce) MKS zdobył – jak się okazało – zwycięskiego gola. Nieco pechowa porażka nie powinna jednak drużyny załamywać, bo to przecież początek sezonu i jeszcze wiele punktów do wywalczenia.

Kolejne spotkanie nasi juniorzy zagrają w najbliższą niedzielę (31.08. - godz. 11:00) z MOSiR-em Opole. [ZK]

Wyniki 2. kolejki OLJM: MOSiR Opole – Pomologia Prószków (mecz dziś o 17:00), Polonia Nysa – Stal Brzeg (mecz jutro o 11:00), Sparta Prudnik – Hattrick Głuchołazy (przełożony na 10.09.)

Kluczbork, dn. 27.08.2014 r. (środa) – godz. 11:00
2. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

MKS KLUCZBORK – NKS START NAMYSŁÓW 2-1 (1-1)

0-1 Czech 14’
1-1 ??? 31’
2-1 ??? 72’ rzut karny

NKS START: Patryk Zacharski – Jakub Adrian, Wojciech Czech, Kacper Golonka, Bartosz Kurzawa, Kacper Kurzawa, Jakub Mann, Jacek Graf, Maciej Świerczyński, Szymon Szczygieł, Jarosław Wojciechowski.
W II połowie weszli: Mateusz Kowalczyk, Patryk Chrabański, Krystian Matłosz, Damian Wrzesiński.
Trener: Zbigniew KOWNANT.