MŁODZICY: OKS Olesno - NKS Start 4-2

Odsłony: 8022

Po dobrym spotkaniu namysłowskie nadzieje przegrały w Oleśnie 2-4 z miejscowym OKS-em, będącym wiceliderem rozgrywek. Początek meczu był dosyć wyrównany,

a obie drużyny wzajemnie badały swoje siły. Z upływem czasu gospodarze osiągnęli jednak przewagę, coraz częściej zagrażając bramce Startu. Po jednej z akcji w zamieszaniu pod polem karnym gracz OKS-u umieścił piłkę w siatce. Po chwili było już 2-0, a gol dla gospodarzy padł po efektownym uderzeniu z rzutu wolnego pod poprzeczkę. Dopiero po tej bramce nasi młodzi zawodnicy „obudzili się” i zaatakowali przeciwnika bardziej zdecydowanie. Stworzyli sobie kilka okazji, jednak strzały Golonki, Duchnika i Barańskiego albo bronił bramkarz albo też blokowali obrońcy. Po przerwie (po wskazówkach trenera) czerwono-czarni zagrali zdecydowanie odważniej. Podeszli wysoko pod przeciwnika, nie pozwalając mu na stworzenie zbyt wielu sytuacji. Nasi chłopcy nie wystrzegli się jednak błędów indywidualnych, przez które stracili kolejne dwie bramki. Mimo to cieszy fakt, że chłopcy nie załamali się złym wynikiem i ostatnie minuty zdecydowanie należały do nich. Goście z Namysłowa raz po raz ostrzeliwali bramkę OKS-u, wypracowując sobie akcje, po których ręce same składały się do oklasków. Po jednej z nich zagrali w bocznym sektorze akcję z pierwszej piłki, zakończoną świetną centrą, którą na bramkę zamienił aktywny Barański. Po chwili skorygowali wynik na 2-4. Kolejną dobrą akcję świetnym strzałem z dystansu sfinalizował Czuczwara (nominalnie środkowy obrońca ), który przez cały mecz dzielnie rozbijał ataki gospodarzy. Można tylko żałować, że mecz nie trwał dłużej niż 60 minut, gdyż Start osiągnął zdecydowaną przewagę w końcówce i każdy atak niósł spore zagrożenie bramki rywala.

Podsumowując, z wiceliderem młodzi piłkarze NKS- u zagrali dobre spotkanie. Stworzyli kilka ciekawych akcji, z których dwie zamienili na bramki. Tak skuteczni nie byli jednak w defensywnie i po błędach indywidualnych stracili aż 4 gole. Budujący jest jednak fakt, że mimo niekorzystnego wyniku młodzi zawodnicy dzielnie walczyli do końca o jak najlepszy rezultat. W efekcie oglądaliśmy świetną końcówkę i kilka naprawdę dobrych zagrań. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach chłopcy będą równie skutecznie grać od pierwszego gwizdka arbitra, natomiast w defensywie wystrzegać się będą błędów, co z kolei skutkować powinno sukcesami. [KB]

Olesno, dn. 07.10.2013 r. (poniedziałek) – godz. 16:30
5. kolejka Ligi Młodzików, gr. Kluczbork

OKS OLESNO – NKS START NAMYSŁÓW 4-2 (2-0)

1-0 ??? 16’
2-0 ??? 22’
3-0 ??? 42’
4-0 ??? 48’
4-1 Barański 53’
4-2 Czuczwara 57’

NKS START: Fiała – Kilan, Czuczwara, Trzeciak, Bociański, Górecki, Kacprzak, Barański, Golonka oraz Okularczyk, Morga, Dymek, Południak, Duchnik, Bednarek.
Trener: Kamil BILIŃSKI.

Sędziowała: Aleksandra Tobiś.