Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Szybka wygrana

Odsłony: 8216

W sobotę namysłowscy siatkarze podejmowali na własnym pakiecie SPPS meritumkredyt Prudnik. Mimo zapewnienia sobie końcowego triumfu w rozgrywkach, czerwono-czarni nie zamierzali stosować taryfy ulgowej wobec rywali. W efekcie odnieśli najszybsze w sezonie zwycięstwo, odprawiając prudniczan z kwitkiem w zaledwie 52 minuty!
W sobotę trener Stefan Kostecki dał pograć wszystkim siatkarzom, którzy do tej pory nie mieli okazji do występów (stąd w dłuższym wymiarze czasowym na parkiecie zameldowali się rezerwowi). Był to celowy zabieg, gdyż namysłowski szkoleniowiec, mając w perspektywie jeszcze dwa spotkania w sezonie zasadniczym, zdecydował się oszczędzać podstawowych zawodników, którzy w ostatnim okresie doznali lekkich urazów. Pewnym usprawiedliwieniem nienajlepszej postawy naszych gości był fakt, że do Namysłowa przyjechali w mocno przetrzebionym zestawieniu. Aktualnie aż 4 zawodników SPPS-u jest kontuzjowanych, a dwóch kolejnych w weekend musiało zameldować się na uczelniach, na których studiują.
Mimo błyskawicznego sukcesu, spotkanie nie było w wykonaniu Startu idealne. Sporo błędów w polu zagrywki, a także przyjęcie na średnim poziomie, w praktyce uniemożliwiało czerwono-czarnym grę efektywną i przede wszystkim efektowną. I taki przebieg zawodów miał miejsce niemalże przy każdym z trzech setów, mimo, że zakończonych sporą przewagą punktową nad gośćmi.
A po meczu na mistrzów czekała miła niespodzianką, w postaci osobistych gratulacji za sukces, złożonych siatkarzom przez Burmistrza Namysłowa, Pana Juliana Kruszyńskiego. Najważniejsza postać naszego miasta zaprosiła po zawodach cały zespół na kolację, podczas której zaproszeni dowiedzieli się o szczegółach planu budowy hali sportowo-widowiskowej oraz gruntownym remoncie stadionu.
Czerwono-czarnym siatkarzom już marzy się rozgrywanie meczów na nowoczesnym obiekcie, ale na pierwszą taką grę musimy jeszcze zaczekać, gdyż do dopięcia jest jeszcze sporo formalności. Niemniej namysłowskie środowisko sportowe mocno trzyma kciuki za inwestycję, kibicując też Panu Burmistrzowi, aby projekt udało się zrealizować jak najszybciej. [SK]

Namysłów, dn. 05.03.2016 r. (sobota) – godz. 18:00
12. kolejka III ligi piłki siatkowej mężczyzn

NKS START NAMYSŁÓW – SPPS MERITUMKREDYT PRUDNIK 3:0 (25:18, 25:12, 25:18)

NKS START: Porębski, Mikitów, Bieniawski, Włodarczyk, Bojarzyński, Warga, Borgulat (libero) oraz Grzyb, Uczułka, Wieczorek, Kostecki, Wierdak, Nowakowski.
Trener: Stefan KOSTECKI.
Asystent: Damian ZALWERT.

SPPS: Kamosiński, Ebel, Sokołowski, Marczyński, Sypek, Szwedo, Polak (libero).
Trener: ???.

Sędziowali: Tomasz Hycaj i Arkadiusz Morka oraz Józef Gliński (sekretarz).

Widzów: 100.
Mecz trwał: 52 minuty.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy